עו"ד דניאל טאוב

דניאל טאוב הוא דיפלומט ישראלי ועו"ד בינלאומי. מר טאוב כיהן כשגריר הישראלי באנגליה בין השנים 2011-2015, וכיום הוא מכהן כמנהל אסטרטגיה ותכנון של קרן יד הנדיב.

דניאל טאוב נולד באנגליה בשנת 1962, ועלה לישראל בשנת 1989. דניאל שירת בצבא ההגנה לישראל (צה"ל) כחובש קרבי וכקצין מילואים במחלקת הדין הבינלאומי של צה"ל. מר טאוב שימש ככותב הנאומים של נשיא המדינה חיים הרצוג, והצטרף למשרד החוץ של ישראל בשנת 1991.

במסגרת עבודתו במשרד החוץ, טאוב כיהן במגוון תפקידים משפטיים ודיפלומטיים. מר טאוב היה מעורב מאוד בתהליך השלום בין ישראל לפלסטין, והוביל את הצד הישראלי של מסלול "תרבות השלום" במשא ומתן. בנוסף, טאוב היה גם חבר בצוות המשא ומתן של ישראל מול סוריה. מר טאוב הוביל את משלחת המשקיפים של ישראל בשימוע של בית הדין הבינלאומי לצדק בנושא גבול הבטחון של ישראל, וייצג את ישראל בפני ועדת החקירה של האו"ם לגבי תקרית משט עזה. בנוסף, מר טאוב ניהל את המשא ומתן לצירוף ארגון הצלב האדום של ישראל – מגן דוד אדום – לתנועת הצלב האדום הבינלאומית, לאחר הדרתו במשך 70 שנים. טאוב ייצג את ישראל במגוון ועידות ופורומים בינלאומיים משפטיים ודיפלומטיים, והוא כותב ומרצה ברחבי העולם על משפט בינלאומי ותורת המשא ומתן.

בנוסף לכהונתו כשגריר ישראל באנגליה, במרץ 2013, דניאל הפך לשגריר הראשון של ישראל בארגון הימאות הבינלאומי בלונדון.

טאוב היה רק השגריר השני של ישראל באנגליה שנולד בבריטניה. במסגרת כהונתו כשגריר, מר טאוב השיק את תחרות הסטארט-אפים Bizcamp בשיתוף עם גוגל ופייסבוק, וב-2013 הוא זכה לאות הוקרה מתנועת Grassroot Diplomat Initiative עבור תמיכתו בעסקים ומסחר. בזמן שהותו בלונדון, הוכפל המסחר הדו-צדדי בין ישראל לאנגליה.

כשגריר, דניאל טאוב התמקד בפעילות חוצת תרבויות ודתות, והוזמן ללמד מנהיגי כנסיות תנ"ך ועברית בכנסיית Westminster ומועצת הכנסיות של אנגליה. טאוב רואיין באופן נרחב בטלוויזיה, כולל ב-CNN, Newsnight, Sky News, Hardtalk, ובתכנית Today ברדיו של BBC 4. טאוב היה השגריר הישראלי הראשון שרואיין ע"י השרות הפרסי של ה-BBC. מר טאוב מרצה במגוון אוניברסיטאות ומכוני מדיניות בישראל ובעולם.

מר טאוב כותב לעיתים קרובות על ישראל והמזרח התיכון, כולל מאמרים שמופיעים בטיימס, גארדיאן, הדיילי טלגרף וההפינגטון פוסט.

דניאל טאוב הוא המחבר של "פרשה דיפלומטית", ספר על תובנות דיפלומטיות בטקסטים תנ"כיים. בנוסף, מר טאוב הוא גם היוצר והתסריטאי הראשי של סדרת הדרמה הפופולרית "החצר", שמתרחשת בחצר של חסידים חרדים. הסדרה הישראלית, שמתוארת ע"י טאוב כ-"שילוב בין דאונטאון אבי לנבחרים", מתכוונת לשבור סטראוטיפים דתיים וחילוניים בחברה הישראלית.

טאוב רכש את השכלתו באוניברסיטת אוקספורד, אוניברסיטת לונדון, וביה"ס לממשל ע"ש קנדי בהרווארד. מר טאוב נשוי ואב לששה ילדים.